ProType Warez Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki Rejestracja  Zaloguj  Album  Download

Poprzedni temat :: Następny temat
[Tutorial]Jak zrobić ciekawe logo strony w Photoshop-ie cz2
Autor Wiadomość
Fili:P
Administrator

Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 6/13
 46%
Wysłany: 2010-08-22, 12:08   [Tutorial]Jak zrobić ciekawe logo strony w Photoshop-ie cz2  

No więc mamy coś takiego :

Tworzymy nową warstwę . Nową warstwę wypełniamy kolorem czarnym , następnie wchodzimy w filtr > renderowanie > flara obiektywu i ustawiamy ją na środku grafiki . Wchodzimy w edycja > przekształć swobodnie .
Staramy się zrobić takie coś :

Naciskamy na jakiekolwiek narzędzie z lewego panelu , po czym klikamy wykonaj . Tworzymy kopie warstwy 1 . Zaznaczamy Warstwa 1 Kopia . Wchodzimy w edycja > przekształć > obróć w prawo o 90 . Wbijamy w opcje mieszania warstwy 1 kopia . I ustawiamy tryb mieszania na jaśniej . Powielamy 2 x warstwę 1 kopia . Zaznaczamy warstwę 1 kopia 2 . Następnie klikamy edycja > przekształć > obrót . U góry mamy menu w 3 polu od prawej gdzie mamy trójkąt [liczba] znak stopnia . W miejsce liczby wpisujemy 45 . Po czym zatwierdzamy . Z 2 kopią robimy tak samo tyle , że ustawiamy -45 stopni .
Wchodzimy w opcje mieszania warstwy 1 i zmieniamy tryb mieszania na jaśniej .
Jak na razie powinniśmy otrzymać coś w tym stylu :

Teraz czas scalić warstwy wszystkie oprócz warstwy tła . Czyli naciskamy kilka razy scal w dół . Wbijamy w Edycja > przekształć swobodnie . i robimy takie coś :
Kiedy zaznaczymy naszą warstwę wchodzimy w filtr > zniekształcenie > fala
Parametry to : Typ : Sinusoida , Liczba Generatorów : 155 , Długość fali : 752,794 , Amplituda : 6 , 34 , Skala : 100% , 100% , Obszary niezidentyfikowane : Zawijaj wokoło . Klikamy OK . Dziwnie to wygląda ale teraz wchodzimy w filtr > przekształć > wiewiórka . Parametry na 346 stopni . Powielamy 4 x warstwę . I bawimy się nimi działając 2 opcjami edycja > przekształć > Odbij w poziomie i Odbij w pionie oczywiście możemy używać innych . Ja dodałem 8 warstw . Teraz mamy 2 opcje do wyboru . Albo wchodzimy w edycja > dopasowania > barwa/nasycenie i wybieramy każdy pasek jako oddzielny kolor , albo każdy pasek na ten sam jeśli na ten sam to spłaszczcie w dół te paski .
No i ja zrobiłem sobie takie coś :
Raz wychodzi lepiej , raz gorzej , ale chyba się zgodzicie , że te paski na logu coś lepsze .
Czas na nagłówek strony . Ja tam spróbuje zrobić lodowy napis.

Tworzymy prosty tekst ja użyje czcionki Jokerman i napsiz ProType Warez.
Piszemy nasz napis. Po czym wchodzimy w warstwa > rasteryzuj > warstwa .
Wbijamy w opcje mieszania naszego tekstu . Ustawiamy obrys . Ja ustawiłem biały 3 px .
Ustawiłem jeszcze napis jako niebieski . Powielamy nasz tekst . I ustawiamy go pod orginałem . Klikamy Edycja > Przekształć > Odbij w poziomie . Odznaczamy obrys w kopi . Tworzymy rozmycie Gausowskie . Parametry 5,7 . Powielamy kopie i w kopie robimy Filtr > Zniekształcenie > Wirówka > 357 Stopni .
Efekt jak na razie :

Odpowiedz do tematu